Intel 2025 yılını hedefliyor

0

Intel 2025

Intel 2025 yılını hedefleyerek, TSMC ve Samsung gibi rakiplerinin önüne geçmek istiyor. Bununla birlikte Intel, Qualcomm için üretim yapacak.

Intel 2025 yılı planlarını açıkladı

Intel yaptığı açıklamada, fabrikasının Qualcomm yongaları üretmeye başlayacağını, 2025 yılına TSMC ve Samsung gibi rakiplerini yakalamak için yeni dökümhane işini genişletmek için bir yol haritası oluşturacağını söyledi.

Intel, en küçük ve en hızlı bilgi işlem çiplerini geliştirme teknolojisini onlarca yıldır kontrolünün altında tutuyordu. Ancak Intel bunu kaybetti ve TSMC ve Samsung büyük bir hız kazandı. Intel, 2025 yılına kadar liderliğini yeniden kazanmayı umduğunu ve önümüzdeki dört yıl içinde piyasaya süreceği beş çip üretim teknolojisi setini açıkladı. Intel CEO’su Pat Gelsinger, yatırımcılara atıfta bulunarak, “Sorumlu olmaları için sokaklara çok fazla ayrıntı veriyoruz” dedi.

Intel, 4 yıllık kısa bir süre içinde 5 nesil teknoloji geliştirerek rakiplerinin önüne geçmek istiyor. Ancak her geçen gün bu alandaki rakip de artıyor. TSMC, Qualcomm’un yanı sıra AMD gibi çok önemli oyuncular da bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>