Intel 8. nesil Core vPro işlemciler tanıtıldı!

0

İş dünyasında mobilite her geçen gün artıyor. Her geçen gün daha fazla çalışan, uzaktan çalışarak işlerini hallediyor. Durum böyle olunca kullanılan ekipmanların da önemi artıyor. Dünyada artık insanların yüzde 70’i haftada en az bir kez uzaktan çalışıyor. Tabi bunun için yeterli sistem gereksinimlerine sahip bilgisayarlar şart. Intel 8. nesil Core vPro işlemciler de tam da bu ihtiyaç için ortaya çıktı. Şirket, yeni nesil işlemcilerini tanıttı. 

8. nesil Intel Core vPro özellikleri

Whiskey Lake mimarisi üzerine kurulu yeni 8. nesil Intel Core vPro pazardaki yerini aldı.

Yeni işlemciler Wi-Fi 6 (Gig+) çözümleriyle konfigüre edilmiş şekilde geliyor. Ayrıca Hardware Shield teknolojisi de burada karşımıza çıkıyor. Bu koruma kalkanı güvenlik açısından kullanıcının işini kolaylaştırıyor. Teknoloji ilave bir BT altyapısı da gerektirmiyor.

Intel, 3 yaşındaki bir PC ile karşılaştırıldığında, sekizinci nesil Intel Core vPro i7-8665U işlemcinin yüzde 65’e kadar daha hızlı genel performans ve 11 saate kadar pil ömrü sağladığını söylüyor. Bu çalışanların yanlarına şarj cihazlarını almadan çalışabilmeleri konusunda son derece önemli.

Yeni Intel Optane bellek H10 katı hal depolama özelliği sayesinde büyük dosyalar daha hızlı açılabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>