Intel ağ teknolojileri şirketi satın alıyor

0

Intel ağ teknolojileri

Intel ağ teknolojileri alanında faaliyet gösteren Rivet Networks’ü satın alıyor. Bu satın almayla,ağ teknolojileri alanında yeni projeler gelmesi bekleniyor.

Intel ağ teknolojileri alanına odaklanıyor

Intel uzun süredir ağ teknolojileri alanında Rivet Networks ile ortaklık yapıyordu. Aslında ağ teknolojilerinde birbirlerine rakip olsalar da iki şirket bu alanda birbirlerinin tecrübesinden faydalanmaktaydı.

Rivet Networks’ün bir alt şirketi olan Killer ile iş birliği yapan Intel, bunu bir adım öteye taşıdı. Yapılan yeni satın almayla Killer’ın sahibi Rivet Networks, Intel bünyesine katıldı. Intel’in kablosuz çözümler grubuna dahil olacak olan Rivet Networks, bu grupta bilgisayarlar için verimli kablosuz teknolojiler geliştirmeye çalışacak.

Yapılan araştırmalara göre ger evde ortalama 11 cihazda wi-fi bağlantısı bunuyor. Mobil cihazlarda bile internet trafiğinin yüzde 70’lik kısmını wi-fi bağlantısı oluşturuyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>