Intel, cep telefonu modemi satmaktan vaz mı geçiyor?

0

Qualcomm ile akıllı telefon modemleri satışı üzerine ağır kavga eden Intel, bu kavgayı kaybetmek üzere olduğunu anlayınca şimdi bu iş dalından çıkmak ve akıllı telefon modemi işini küçük bir şirkete satmak için plan yapıyor.

Intel’in modemlerini şimdi kim alacak?

Apple’ın Almanya’da Qualcomm modemleri kullanmayan telefonlarının satışına yasak getirilmesi nedeniyle paniğe kapılması ve Intel işlemcileri yerine yeniden Qualcomm modemleri kullanmak üzere karar almasının ardından Intel en önemli müşterilerinden birini kaybetmiş oldu.

Öte yandan, Apple ve Qualcomm arasındaki bu anlaşma yine Apple’ın işine yarayabilir zira Intel’in satılığa çıkardığı modem teknolojilerini satın alacak firmanın yine Apple olabileceği konuşuluyor. Söz konusu modemlerde kendi ihtiyaçlarına göre değişiklikler yaptıktan sonra, eskiden Intel’e ödediği ücretten çok daha düşük maliyetle modem üretebilecek olan Apple, böylece telefonların maliyetini de düşürebilecek.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>