Intel çip tedariki hakkında açıklama yaptı

0

Intel çip tedariki

Intel çip tedariki konusunda pek de umut vermeyen açıklamalarda bulundu. Pat Gelsinger, olumsuz bir tablo çizdi.

Intel çip tedarikinda sorunun devam edeceğini söyledi

Intel’in CEO’su Pat Gelsinger, Taipei’deki Computex ticaret fuarının sanal bir oturumunda Covid-19 salgını sırasında evden çalışma eğiliminin küresel ölçekte yarı iletkenlerde büyük bir baskı yarattığını söyledi.

Gelsinger: “Ancak endüstri, kısa vadeli kısıtlamaları ele almak için adımlar atmış olsa da ekosistemin dökümhane kapasitesi, alt tabaka ve bileşen eksikliklerini gidermesi birkaç yıl alabilir” dedi. Gelsinger, Nisan ayı ortasında, kıtlığın azalmasının “birkaç yıl” süreceğini ve ABD otomobil fabrikalarındaki kıtlığı gidermek için 6 ila 9 ay içinde çip üretmeye başlamayı planladıklarını söylemişti.

Intel, gelişmiş çip üretim kapasitesini genişletmek için Arizona’da iki fabrika kurmak ve fabrikalarını dış müşterilere açmak için Mart ayında 20 milyar dolarlık bir plan duyurdu. Intel’in planları, dünyadaki en gelişmiş çipleri yapabilen TSMC ve Samsung’a rakip olmayı hedeflediğini gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>