Techinside Google News
Techinside Google News

Intel’in desteklediği 10 girişim!

Intel, erken aşama derin teknoloji start-up'ları için olan hızlandırıcı programı Intel Ignite kapsamında destekleyeceği 10 şirketi duyurdu.
- Advertisement -

300’den fazla şirketin dahil olduğu bir başvuru havuzundan, 12 haftalık programa alınmak üzere 10 start-up seçildi. Şirketler, ortalama 6.8 milyon dolar tohum finansmanına sahipler ve bulut bilişimden sağlık teknolojisine, makine öğreniminden yapay zekaya, veri yönetimine, dünya rekoru kıran yeni enerji üretim teknolojisine, görüş sistemlerine ve üretim optimizasyonlarına ve sürdürülebilirlik teknolojisine kadar çeşitli teknolojik yenilikler sunuyor. 130’dan fazla uzman, finalistleri dinlemek, değerlendirmek ve seçmek üzere bir araya geldi.

Intel’in destekleyeceği 10 girişim şöyle:

Bloch Quantum – Erişilebilir ve iyonlaştırmayan yüksek çözünürlüklü modifiye ultrason teknolojisi ile daha kesin ve erken kanser teşhisi.

Intel Ignite

TryCarbonaraYazılımın karbon emisyonunu ölçme ve azaltma platformu.

CLIKA Inc. – Doğruluktan ödün vermeden AI modellerinin boyutunu ve karmaşıklığını azaltma çözümü.

CloudNatix Inc. – Şirketlerin kendi başlarına ve bulutta Kubernetes uygulamaları için verimli bir şekilde kullanmalarına yardımcı olan hizmet olarak yazılım platformu.

DataHeroes Model eğitim süresini önemli ölçüde hızlandıran ve eğitim maliyetlerini azaltan ilk veri merkezli AI veritabanı.

DynamoFL Üretken yapay zeka için özel ve düzenlemeye uygun çözümler

Gaia AILidar, bilgisayar görüşü ve uydu ölçümünü kullanarak veri odaklı orman yönetimi için ölçüm ve analiz aracı.

Intramotev Geleneksel trenlerle entegre edilebilen bir sensor ve görüş setiyle donatılmış kendinden tahrikli pil-elektrikli raylı taşıtlar.

Mesodyne Herhangi bir yakıttan güvenilir, verimli, sessiz, taşınabilir ve uzun ömürlü enerji sağlayan enerji jeneratörü.

Tristar AIEndüstri operasyon yöneticileri için insan faktöründen dolayı ortaya çıkan zorluklara bilgisayar görüşü ile çözen AI platformu.

Intel Ignite ABD’nin yönetici direktörü Mark Castleman, “Üretken AI, Web3 ve kuantum bilişimin yükselmesiyle teknoloji için önemli bir dönüm noktasındayız. Dünya’nın iş yapma şekli kökten değişebilir ve derin teknoloji sistemleri bu değişiklikleri besleyecek” dedi. “Bu grubun seçtiği start-up’lar, dünyamızın geleceğini, sektörler arası yeniden şekillendirmek için çalışıyor”.

Intel Ignite’ın, derin teknoloji start-up’larının önemli stratejik etki elde etmelerine ve ürün piyasa uyumunu daha hızlı bulmalarına yardımcı olma konusunda kanıtlanmış başarılı bir geçmişi bulunuyor. Program 2019’da başladığından beri şirketler toplamda 1,7 milyar dolar finansman elde etti.

Intel Ignite nedir?

2019’da başlatılan Intel Ignite programı, kesintici (disruptive) teknoloji kullanarak dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi hedefleyen girişimcileri destekliyor. 12 haftalık program, erken aşama start-up’larının başarısı için kritik olan tüm yönler üzerine odaklanıyor. Küresel iş ve teknoloji liderleri, start-up’ların büyümelerini daha da hızlandırmak ve onlara yenilikçi fikirlerini başarıyla hayata geçirmeleri için rehberlik etmek üzere bireysel olarak mentorluk yapıyor. Intel Ignite girişim hızlandırma programına bugüne kadar 148 şirket katıldı.

Intel Ignite programı hakkında daha fazla bilgi için: https://intelignite.com/

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir