Intel dördüncü çeyrekten umutlu değil

0

Intel dördüncü çeyrek

Düzeltilmiş üçüncü çeyrek verilerinin ardından Intel dördüncü çeyrek için pek umutlu değil. Yarı iletken sıkıntıları, şirketi etkilemeye devam ediyor.

Intel dördüncü çeyrekte nasıl bir tablo çizecek?

Intel Corp yaptığı açıklamada, hala tedarik zinciri kısıtlamalarıyla karşı karşıya olduğunu ve yıl sonunda satış sayılarında düşük kalacaklarını belirtti.

73,5 milyar dolarlık düzeltilmiş satışların 2021 tahmini, Wall Street beklentilerinden daha yüksekti. Ancak 26 Haziran’da sona eren güçlü bir ikinci çeyreğin ve beklenenden biraz daha iyi bir üçüncü çeyreğin, zayıf bir dördüncü çeyreğe işaret ettiği ortaya çıktı. Bu açıklamaların ardından Intel hisselerinde yüzde 2.8’lik düşüş görüldü.

Intel, tedarik zinciri sıkıntılarını bazı rakiplerinden daha iyi atlatmayı başardı ve aynı zamanda başkaları için çip üretimine de odaklanıyor.

Intel CEO’su Pat Gelsinger ise Intel’in dökümhane çalışmalarını desteklemek için GlobalFoundries’i 30 milyar dolara satın almak istediği yönündeki yakın tarihli bir rapor hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Refinitiv verilerine göre Intel, düzeltilmiş üçüncü çeyrek gelirini yaklaşık 18.2 milyar dolar olarak tahmin ediyor. Bu da 18.09 milyar dolarlık tahminlerin yalnızca biraz üzerinde olacağı anlamına geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>