Intel Edison’a Güncelleme Geldi

0

Kişisel bilgisayarlar ve sunucuların en önemli bileşenlerinden birisi olan işlemcilerde dünya pazarının büyük ksımını elinde tutan Intel maalesef mobil işlemci pazarına girmekte gecikince bu sektörde liderliği Qualcomm‘a kaptırmıştı. Bu açığı gelecek yılların en büyük devrimlerinden birisi haline gelecek Şeylerin Interneti (Internet of Things – IoT) alanına yatırım yaparak kapatmak isteyen Intel geride bıraktığımız 2013 yılında gerçekleştirdiği Intel Developers Conference (IDF) etkinliğinde yüksek performans ve düşük enerji tüketen işlemcisi Quark‘ı tanıtmıştı.

intel-edison-sd-card-in-hand
Intel Edison SD kart büyüklüğünde

2014 yılının Ocak ayında gerçekleştirilen Consumer Electronic Show (CES) esnasında dünyanın en küçük bilgisayarı Edison‘u tanıtan Intel yeni hedeflediği alanın giyilebilir ürünler olduğunun altını çizmişti. Aradan geçen kısa zamana rağmen Edison‘da güncellemeye giden Intel yaptığı açıklama ile Edison’un alıcı ve kablosuz bağlantı özelliklerini geliştirip iyileştirdiğini duyurdu.

Intel Yeni Cihazlar Grubu Başkanı Mike Bell yaptığı açıklamada Edison’un artık üzerine yeni alıcılar takılabilmesi için soketlere sahip olduğunun altını çizerken; “Artık dilediğiniz alıcıyı Edison’a bağlayabilirsiniz” şeklinde açıklama yaptı.

Şirketler İçin Ne Anlama Geliyor?
Edison boyutları ile hedeflediği giyilebilir ürünler alanı için sınırsız uygulamaların kapısını açıyor. Özellikle Türkiye’deki hazır giyim alanında faaliyet gösterek tekstil işletmeleri Edison’u kullanarak yenilikçi fikirler geliştirebilirler. Daralmakta olan yerli tekstil sektöründe küresel ölçekde başarılı olabilecek ürünler ortaya çıkartılabilir. Konvansiyonel ürünlere ekelenebilecek katma değerli teknoloji kârlılık olanlarını doğrudan etkileyecektir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>