Intel, Ferrari ile drone geliştirecek

0

CES 2018 sırasında yeni duyurularını yapan Intel, Ferrari ile otomobil yarışlarını analiz edecek yapay zekalı bir drone geliştireceğini açıkladı.

Her şey yarışı kazanmak için

Intel’in Ferrari Kuzey Amerika ile yaptığı işbirliği ile geliştirilecek olan yeni dronelar, Ferrari’nin büyük önem verdiği farklı otomobil yarışlarında sürücülerin tekniklerini, alışkanlıklarını, hatalarını ve güçlü noktalarını analiz etmek ve sürücüleri eğitmek veya araçları geliştirmek için kullanılacak.

Drone’ların canlı olarak kaydettiği görüntüler anında analiz edilerek takım kaptanlarına ve sürücülere ulaştırılacak. Böylece sürücüler yarış sırasında anı anına feedback alarak rakiplerini geçmek için anlık stratejiler oluşturma konusunda avantaj kazanacak.

Aynı veriler, televizyon kanalları veya yarışı seyreden izleyicilerle de anı anına paylaşılabilecek, böylece otomobil yarışlarına gösterilen ilginin de artması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>