Intel’in geleceği bu işlerde

0

Intel 19 Nisan’da 2016 yılı ilk çeyrek finansal raporunu yayınlayacak ve bu hem mikro işlemci üreticisi için hem de bilişim sektörünün geleceği için önemli bir dönüm noktası olacak. Silikon Vadisi’nin en köklü şirketleri arasındaki mikro işlemci üreticisi, yıllar sonra finansal verileri sunduğu raporun yapısında kapsamlı bir değişime gidiyor. Şirketin bundan böyle odaklanmayı planladığı iş gruplarına da ışık tutan yeni yapılanma sonrası, faaliyet segmentleri şu şekilde sıralanacak:
İstemci Bilişim Grubu (Client Computing Group – CCG)
Veri Merkezi Grubu (Data Center Group – DCG)
Nesnelerin İnterneti Grubu (Internet of Things Group – IOTG)
Sabit Bellek Çözümleri Grubu (Non-Volatile Memory Solutions Group – NSG)
Güvenlik Grubu (Intel Security Group – ISecG)
Programlanabilir Çözümler Grubu (Programmable Solutions Group – PSG)
Geri kalan tüm operasyonlar Yeni Teknoloji Grubu (NTG) adı altında toplanacak.

Intel Yogitech’i neden satın aldı?

Şirketin planlarında NSG, ISecG ve PSG gruplarına ait faaliyet sonuçlarını ayrı olarak yayınlamak var zira bu segmentlerin hiçbiri tek başına raporlanabilir bir operasyon bölümü eşiğine ulaşmıyor. Geçtiğimiz yıl satın alınan 16,7 milyar dolara satın aldığı Altera Corp. ile ilgili operasyonlar da programlanabilir çözümler grubunda raporlanacak.

Intel üç büyük operasyona devam edecek

Intel’in açıklamasına göre raporlamaların değişmeyeceği daha büyük gruplar ise bilgisayar ve mobil cihazların yer aldığı istemci bilişim grubu (CCG), sunucu işlemcilerinin bulunduğu veri merkezi grubu (DCG) ve Nesnelerin İnterneti odaklı IOTG olacak.

Yakın zamanda şirketten ayrılacağı açıklanan kilit yöneticiler Kirk Skaugen (CCG) ve Doug Davis’in (IOTG) duyurularının hemen ardından böyle büyük bir değişiklik akıllarda soru işaretleri oluştursa da, Intel yetkilileri raporlamadaki kapsamlı güncellemenin yönetim ekibindeki son değişiklikler öncesinde planlandığını belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>