Intel havai fişek taklidi yapan drone geliştirdi

0

Intel, uzun süredir yatırım yaptığı drone teknolojisinde ilk ticari ürünün duyurdu.

Drone’ların, yeni dönemde en önemli bilişim ürünlerinden olacağının altını çizen işlemci devi şirket, şirketin ilk ticari drone sistemi olan  Intel Falcon 8+ System’i de tanıtarak artık resmen drone üreticisi konumuna geldi.

Eğlence sektörü için ışık şovu yapan drone’lar

Yüzlercesi bir araya geldiğinde, gece gökyüzünden havai fişekler gibi ışık oyunları sergileyebilen Intel drone’ları, özellikle eğlence sektöründe büyük talep görecek. Ayrıca hava fişeklerin yüksek patlama sesleri nedeniyle zarar gören hayvanları düşünen eğlence sektörü için de drone’larla gösteri yapmak çok daha çevre dostu bir çözüm olacak.

Kısaca Shooting Star ismini alacak olan yeni drone’ların ağırlığı sadece 280 gram. Dolayısıyla bu drone’ları kayıt ettirmek de gerekmiyor. Dahili LED ampülleri ile gelen drone’lar toplamda 4 trilyon ışık kombinasyonu yaratabiliyor.

Şirketin drone sistemleri, alıştığımız diğer drone’lar gibi, kişisel kullanım için değil, eğlence ve şov dünyası için paket olarak satılacak hizmetler olarak konumlandırılmış durumda. Yapay zekayla kontrol edilen drone’lar için önceden belirlenmiş düzenlerde gösteri ve şovlar yaratmak mümkün oluyor.

İşlemci devi bu drone’ları geliştirmek için geçtiğimiz yıllarda MAVinci GmbH ve Ascending Technologies şirketlerini satın almıştı. Geliştirdiği drone’ları daha önce de basına tanıtan mikro işlemci üreticisi, ilk kez drone’ların ticari sürümlerini piyasaya çıkardı.

Şirket, yeni drone’larını tanıtmak için onlarla bir ışık şovu da düzenledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>