Intel ile TSMC iş birliği yapacak

0

Intel ile TSMC

İşlemci üretimi konusunda Intel ile TSMC iş birliği yapacak. Bunun yanı sıra Intel, Samsung’la da görüşmelerini sürdürüyor.

Intel ile TSMC iş birliği

İşlemci üretiminde hedeflediği kapasiteye ulaşamayan Intel, bunun için yeni çözümler geliştiriyor. Bu çözümlerin başında ise üretimde iş birlikleri kurmak yer alıyor.

Intel’in CEO’su Bob Swan, üretimi tekrar yoluna koyacaklarını ve 21 Ocak tarihli konferansta şirketin dış kaynak kullanım planını açıklayacağını duyurmuştu. Ancak bu konferansa sayılı günler kalmasına rağmen Intel, dış kaynak kullanımında halen karar verebilmiş değil.

Bloomberg tarafından paylaşılan bilgilere göre TSMC ile Intel arasında üretimde yeni bir iş birliği yapılabilir. TSMC işlemci üretiminde 5 nm ile ön testlere başlayıp, 4 nm üretim sürecinde Intel’e yardımcı olabilir. Henüz orta resmi bir anlaşma olmasa da Intel ve TSMC daha önce birçok çalışmada ortak yer almıştı.

Ayrıca paylaşılan bilgilere göre Intel, Samsung’la da görüşmelerine devam ediyor. Dış kaynak kullanımında Intel’in, TSMC veya Samsung ile anlaşması sürpriz olmayacak diyebiliriz. Şu anda bir adım daha önde bulunan TSMC’nin 2023 yılında Intel işlemcilerini teslim edeceği düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>