Intel, IoT biriminden 140 kişiyi işten çıkarıyor

0

Intel, IoT biriminde çalışan 140 kişiyi işten çıkarıyor. Şirketin Santa Clara’da yer alan merkezinde çalışan 100 kişi ile birlikte, İrlanda’da yer alan Leixlip biriminden 40 kişinin işine son verilecek. Tüm bu personelin Intel IoT biriminde çalıştığını tekrar belirtelim.

Hatırlarsanız geçtiğimiz ay Intel, IoT ve gömülü cihazlar bölümünün üçte birini küçülteceğini açıklamıştı. Şirketin IoT stratejisi için üretilen Edison, Galileo ve Joule modülleri, bundan böyle üretilmeyecek. Intel İrlanda sözcüsü, The Times‘a yaptığı açıklamada “İş gereklilikleri ve ihtiyaçları nedeniyle iş gücünde bazı değişiklikler yapmamız gerekiyor” sözlerine yer verdi.

IoT sürprizi

Geçtiğimiz yıl 1.2 milyar dolarlık bir yenilenme sürecine giren ve bu nedenle 12,000 personelin işine son veren Intel, o zamanlarda akıllı telefonlar için çiplere, bulut depolamaya, sensör ve IoT cihazlara yöneleceğini söylemişti.

İlginizi çekebilir: IoT projelerinde başarı %25

2017 yılının ilk çeyreğinde 721 milyon dolar gelir elde eden Intel IoT birimi, yıl.bazında %11‘lik bir büyüme gerçekleştirmişti. Bakalım bu kararın ardından IoT için çok çok önemli bir şirket olan Intel, nasıl bir yol izleyecek ve. ne gibi gelişmelerle karşımıza çıkacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>