Intel işlemci üretimini kendisi yapacak

0

Intel işlemci üretimi

Intel işlemci üretimini kendisi yapmak için önemli bir planlama yapıyor. Intel, 2023 yılında üretiminin çoğunu kendisi yapacak.

Intel işlemci üretimini kendi bünyesinde yapacak

Günümüzde teknoloji devlerinin üretimlerini başka yüklenici firmalara yaptırması alışık olduğumuz bir durum. Ancak Intel, üretiminin büyük bir çoğunluğunu kendisi yapmak istiyor.

7nm üretim sürecine geçiş yapmak için çalışmalarını sürdüren Intel, 2023 yılında üretimini kendisi yapmak istiyor. Intel CEO’su Pat Gelsinger, üretimlerini kendi döküm tesislerinde yapacaklarını söyledi.

Özellikle de 2023’ün ilk yarısında Intel, son kullanıcı pazarına yönelik büyük ölçekli üretim yapacak. Pat Gelsinger’ın resmi olarak Şubat ayında göreve başlamasıyla, bu üretimle ilgili detayların da netleşmesi bekleniyor. Ancak Intel bu alanda biraz geri kalabilir gibi geliyor. Çünkü 2023’te Intel henüz 7nm üretim sürecine yeni geçmişken, TSMC ve Samsung 3nm üretimi yapıyor olacak. Bu da Intel’in Pazar gücünü zora sokabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>