Intel kuantum hesaplamada yeni bir adım attı

0

Intel kuantum hesaplama

Intel kuantum hesaplamada yeni bir adım attığını duyurdu. Kuantum işlemciler, Intel’in yeni çalışmasıyla farklı bir boyut kazabilir.

Intel kuantum hesaplamada öncü olabilir

Intel, kuantum hesaplamayı daha pratik hale getirmek için önemli bir adım attı. Şirket ve QuTech, Horse Ridge kriyojenik kontrol işlemcisini kullanarak yüksek kaliteli iki kübit kontrolün ilk örneğini ortaya koydu.

Kuantum bilgisayarlar normalde soğutulmuş bir kuantum çipini yönlendirmek için oda sıcaklığında elektronik bileşenler kullanarak ara bağlantı oluşturur. Horse Ridge’in bu ‘daha sıcak’ elektroniklerle aynı doğruluğu (yüzde 99.99) elde edebileceğini gösterdi.

İki firma ayrıca Horse Ridge’in, kuantum bilgisayarlarda geleneksel makinelerden çok daha verimli olan bir algoritma (Deutsch-Jonza) kullanarak, tek bir radyo frekans hattında birden fazla kübiti kontrol edebileceğini gösterdi.

Yeni çalışma, elektroniği ve kuantum çipi aynı kalıpta entegre eden işlemcilerin geliştirilmesini sağlayabilir. Bu da, kuantum bilgisayarları ölçeklendirmeyi çok daha kolay hale getirebilir ve geleneksel hesaplama gücüyle zor ya da imkansız olabilecek, daha fazla hesaplama yapmalarını sağlayabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>