Intel Los Angeles’ta sanal gerçeklik laboratuvarı açıyor

0

Intel, dün duyurduğu sanal gerçeklik gözlüğü Project Alloy ile birlikte sanal gerçeklik teknolojisine hızlı bir giriş yapıyor.

ABD’li işlemci devinin sanal gerçeklik konusundaki tek çalışması Alloy gözlükleri olmayacak. Şirketin CEO’su Brian Krzanich’ın açıklamalarına göre işlemci devi, Los Angeles’ta tamamen sanal gerçeklik teknolojisine ve uygulamalarına adanmış özel bir laboratuvar açacak. Intel Tech Experience Labs ismini alacak olan laboratuvarda, eğitim, spor ve eğlence amaçlı uygulamalar üretilecek.

Sporcu eğitmek için Alloy

Şirket yeni laboratuvar hakkında henüz detaylı bilgi vermiş değil ancak bu merkezde geliştirilecek uygulamalar ve donanımlarla, sanal gerçeklik teknolojisinin farklı alanlarda kullanımı mümkün olacak. Örneğin, tenis eğitimi için artık dev bir kortu kiralamak zorunda olmadan, bir raket ve Alloy gözlükleriyle, evde tenis antrenmanı yapmak mümkün olacak. Tech Experience Labs’ın bu tür uygulamalar geliştirerek Alloy gözlüklerine çok geniş bir kullanım alanı yaratacağı düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>