Intel Malezya’ya yatırım yapıyor

0

Intel Malezya

Intel Malezya’ya yatırım yaparak çip üretimine yönelik önemli bir adım daha attı. Intel bu yatırımla üretimini desteklemek istiyor.

Intel Malezya’ya yatırım yapıyor

Dünyanın teknoloji devleri gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelere yatırım yaparak bu bölgelerdeki fırsatları değerlendirmek istiyor. Özellikle de Asya ve Afrika ülkeleri için dünya devlerinin odağında diyebiliriz.

Intel de bu alanda rotayı kendine çevirmek isteyen şirketler arasında yer alıyor. Bu nedenle Intel, Malezya’daki bir tesise yatırım yapma kararı aldı.

Malezyalı yetkililer yaptığı açıklamada, Amerikan çip üreticisi Intel Corporation’ın yeni, son teknoloji bir tesise 7.10 milyar dolar yatırım yapacağını söyledi.

Malezya Yatırım Geliştirme Kurumu bir medya davetinde, Intel Corporation’ın kuzeydeki Penang eyaletinde gelişmiş yarı iletken paketleme teknolojileri için üretim yeteneklerini genişletmek için Malezya’yı seçtiğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>