Intel mobil modem departmanını sattı

0

Intel mobil modem

Intel mobil modem depatmanını 1 milyar dolarlık anlaşmayla Apple’a sattı. Bu satışla Intel, beklediği geliri edemediği bir sektörü daha satmış oldu.

Intel mobil modem departmanını Apple’a sattı

Temmuz 2019’da Intel’in mobil modem departmanının satılacağı duyurulmuştu. Apple ile yapılan bu anlaşma, 1 milyar dolara gerçekleşti ve mobil modem departmanı artık Apple’a geçti.

Apple, yeni mobil modem departmanını Qualcomm ile arasındaki rekabette kullanabilecek. Böylelikle Apple’ın tedarik zincirindeki bir ekipmanın daha tasarım ve üretim sürecinde üçüncü taraf şirketlere olan bağlılık azalacak.

Ayrıca Apple, önümüzdeki yıllarda bilgisayar işlemcilerinde de Intel’e olan bağlılığı ortadan kaldırmayı ve kendi ARM tabanlı işlemcisini kullanmayı da hedefliyor. Bu nedenle Apple önümüzdeki günlerde de bu alanda yeni bir satın alma yapabilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>