Intel ve Oakley Radar Pace’i ortaya çıkarttı

0

Kişisel spor ve antrenörlük konusu, nesnelerin interneti yaygınlaştıkça ve teknoloji ilerledikçe hiç beklenmedik bir şekilde gelişiyor. Cep telefonlarına önce uygulama olarak yüklenen sanal spor ve performans takip yazılımları, daha sonra akıllı cep telefonlarına eklenen cihazlar, bileklikler, akıllı saatler, gözlükler ve hatta kolyeler şeklini aldı.

Genellikle mobil teknoloji geliştiren şirketlerin tekelinde olan veya bir tek ürüne odaklanmış firmaların cihazlarını kullanıyoruz. Ancak bu sefer bir değişiklik oldu. Teknoloji devi Intel ile özellikle spor gözlükleri konusunda uzmanlaşmış Oakley güçlerine birleştirerek, Radar Pace’i ortaya çıkarttı.

Oakley markası ve Intel tarafından bir yıllık araştırma-geliştirme sürecinin ardından ortaya çıkan ve devrimsel bir cihaz olarak kabul edilen Radar Pace, bugün Oakley’in resmi internet sitesi ve mağazaları üzerinden satışa çıkarıldı.

Dinamik bir şekilde kişiye özel antrenman programları üretebilen, sporcunun performansını takip eden, aynı anda sanal koçluk yapan ve doğal şekilde kullanıcının sorduğu sorulara cevap veren Radar Pace, sporculara büyük kolaylık sağlayacak.

Gerçek zamanlı geri dönüşlerde bulunan ve zengin bilgiler veren Radar Pace, bu şekilde sporcuları geleneksel yöntemlerle çalışmaktan çıkartıp daha bilimsel yöntemlere itiyor. Hem estetik görünümü, hem de üst düzey bir teknolojiyi bir araya getiren akıllı gözlük, gerçekten de yenilikçi ve her seviyedeki sporculara hitap ediyor.

Radar Pace bir sanal koçluk görevi üstlenerek spor esnasında atletlerin her adımlarını, döngülerini takip ediyor ve gerçek zamanlı olarak onlara dinamik bir antrenman programı sunuyor. Hands-free teknolojisi olan Intel Real Speech ile güçlendirilen Radar Pace, aynı zamanda Bluetooth kulaklığa da sahip ve bu şekilde sporcular arama alabiliyor, mesaj çekebiliyor ve müzik dinleyebiliyor.

Harici sensörleri ve Radar Pace uygulamasıyla cihaz tüm kişisel performans verilerini topluyor ve analiz ediyor. Aynı zamanda tıpkı insan bir antrenör gibi, atletlere özel programlar yaratıyor ve sıradaki hedefleri belirliyor.

Radar Pace, iki ana bileşenden oluşuyor. Bunlardan ilki Oakley yapımı akıllı gözlük, diğeri ise iOS ve Android işletim sistemleri için indirilebilecek olan Radar Pace uygulaması.

Ürün, Kuzey Amerika, Avustralya ve Avrupa bölgelerinde bugün satışa çıktı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>