Intel PC merkezli şirket olmayacak

0

Intel PC

Intel PC merkezli bir şirket olmayarak dijital dönüşüme yönelik adımlar atıyor. Intel PC merkezleri işleri, 2107 yılında yüzde 53’lük paya sahip oldu.

Intel PC işlerini azaltıyor

Intel, otonom sürüş ve nesnelerin interneti gibi veri merkezli iş alanlarına yönelerek PC işine olan bağımlılığını azaltmaya çalışıyor. 2017 yılında mali yılında gelirlerinin yüzde 47’sini oluşturan bu alanlara daha fazla ağırlık vererek, PC sektörü çalışmalarını azınlık haline getirebilir.

Intel’in finans sektörü genel müdürü Bob Swan, yaptığı açıklamada, işletmelerinin büyümesiin, şirketin dijital dönüşüm yolunda doğru adımlar attığını gösterdiğini belirtti. Ayrıca, Intel PC merkezliliği azalan bir pazarda iyi bir performans sergiledi dedi.

Intel yürüttüğü veri odaklı işlerde yüzde 21’lik büyüme kaydetti. McAfee haricinde yaşanan bu büyüme ile PC işini geride bırakacak gibi görünüyor. Ayrıca şirket bünyesinde otonom sürüş teknolojileri için geliştirilen Mobileye EyeQ kamera ve sensör teknolojileri, 27 otomobil üreticisi tarafından kullanılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>