Intel Rocket Lake doğrulandı

0

Intel Rocket Lake

Intel Rocket Lake ile ilgili doğrulandı. Intel, AMD’nin ardından sessizliğini bozarak Intel Rocket Lake ile ilgili iddiaları doğruladı.

Intel Rocket Lake için yeni dönem

Donanım dünyasında AMD ile Intel arasında kıyasıya rekabet sürerken, AMD son günlerde sessizliğini bozmuştu. Özellikle de Ryzen 5000 işlemcilerle AMD çok büyük bir ses getirmeyi başarmıştı.

Intel ile AMD’nin ardından sessizliğini bozmaya hazırlanıyor. Intel tarafından paylaşılan bilgilere göre Rocket Lake’te, Ice Lake’ten uyarlanana Cypress Cove işlemciler yer alacak. Bu işlemcilerle 8/16’ya kadar ölçekleme gerçekleşecek ve işlemcilerle çift haneli IPS artışı sağlanacak.

14 nm stratejisinin izleneceği işlemcilerde bellek desteği 3200 MHz olacak. Bununla birlikte Gen 9 iGPU’ya kıyasla yüzde 50’ye kadar iyileşme sağlanacak. Donanım sektörünün Intel’in iddiasının devam ettiğini gösterecek Rocket Lake ile ilgili yeni detayların önümüzdeki günlerde paylaşılmasını bekliyoruz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>