Intel salgın döneminde büyümeye devam etti

0

Intel salgın

Koronavirüs salgını, birçok sektörü durma noktasına getirse de teknoloji dünyasını bunu daha az hasarla atlattı. Intel salgın döneminde zorlu sürece rağmen büyümeye devam etti.

Intel salgın döneminde başarılı bir grafik izledi

Koronavirüs salgınıyla gelen ilk şoku, birçok teknoloji şirketi hızlı bir şekilde atlatmayı başardı. Donanım sektörünün önemli isimlerinden Intel, bunu en iyi başaranlar arasında yer alıyor.

2020 yılı ilk çeyrek sonuçlarına göre Intel, 18.7 milyar dolar tutarında gelir elde etmeyi başarmıştı. İkinci çeyrekte rekor kırmayı başaran Intel, yüz 20 büyüdü. Böylelikle Intel’in geliri 19.7 milyar dolara ulaştı.

Net gelirinde yüzde 22 oranında artış yaşayan Intel, 5.1 milyar dolarlık gelire ulaştı. Özellikle bu dönemde son kullanıcı odaklı bilgisayar ve donanımlara artan talepte yüzde 7’lik bir artış yaşandı. Bununla birlikte dönemin parlayan yıldızı ise veri merkezi odaklı hizmetler oldu. Intel bu alanda yüzde 34’lük bir büyüme yaşadı.

Intel tarafında yaşanan bu gelişme, üçüncü çeyrek için de umutların artmasını sağladı diyebiliriz. Intel’in salgının etkilerinin devam etmesiyle üçüncü çeyrekte de yükselişine devam etmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>