Intel stok sıkıntısı yaşanıyor

0

Intel stok sıkıntısı

İşlemci pazarında Intel stok sıkıntısı yaşamaya başladı. Böylelikle önümüzde süreçte piyasada daha fazla AMD işlemcili bilgisayar görebiliriz.

Intel stok sıkıntısı için önlem alamadı

İşlemci sektöründe Intel ve AMD arasındaki rekabet git gide kızışıyor. Daha çok üst segmentlere yönelik süren bu rekabette, giriş seviyesi işlemciler konusunda Intel’in hazırlık yapmaması, stok sıkıntısı yaşamasına neden oldu.

Özellikle 14 nm işlemci konusunda Intel, artan piyasa talebine olumlu dönüş yapamıyor. Bu da AMD’nin elini güçlendiriyor ve satış ağını genişletiyor.

Son olarak bilgisayar sektörünü dev ismi Asus, önümüzdeki yıllarda AMD işlemciler kullanacaklarını duyurdu. Böylelikle Intel, çok önemli bir Pazar payını AMD’ye kaybetmiş olacak.

Genel olarak üst segment bilgisayarlara donanım geliştirmeye odaklanan Intel’in, önümüzdeki günlerde nasıl bir hamle yapacağı şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>