Intel stok sorununu çözüyor mu?

0

Intel stok

İşlemci pazarında güç kaybeden Intel stok sorunu ile uğraşmaya devam ediyor. şirketin stok sorununu bu yıl sonuna kadar çözebileceği iddia edildi.

Intel stok sorunu için yeni gelişmeler

İşlemci pazarında AMD ile rekabet halinde olan Intel, stok sorunu yaşamasının ardından AMD’nin çok gerisinde kaldı. Özellikle masaüstü sektörü başta olmak üzere AMD işlemci pazarını domine etmeyi sürdürüyor.

Bu durumdaki en büyük etki olarak ise Intel’in 7 nm işlemci geliştirmede geri planda kalması ve stok sorunu yaşaması gösteriyor. Yayınlanan yeni raporlarda, Intel’in yaşadığı stok sorunun 2020 yılının sonuna kadar devam edeceği ön görülüyor.

Yaşanan bu sorun, AMD’nin rekabette Intel’i farklı sektörlerde de geçebileceğini gösteriyor. Intel’in çok güçlü olduğu mobil işlemci pazarında da stok sorunu nedeniyle güç kaybetmesi pek de sürpriz olmayacak diyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>