Intel sürücüsüz teslimat için ortaklık kurdu

0

Intel sürücüsüz teslimat

Intel sürücüsüz teslimat için Udelv ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu ortaklıkla ikili, 2028 yılını hedefliyor.

Intel sürücüsüz teslimat planlarını genişletiyor

Intel, sürücüsüz teslimat için Udelv ile ortaklık kurdu. Ortaklık kapsamında 2028 yılına kadar 35 bin sürücüsüz teslimat aracının piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

Transporters denilen bu araçların, 2023 yılında ise ticari faaliyetine başlaması planlanıyor. ABD merkezli ticari filo kiralama ve yönetim şirketi olan Donlen, ise Udelv araçlarında 1.000 tane için ön sipariş verdi. Şirketin CEO’su Daniel Laury ise otonom teslimatlara izin veren donanım ve yazılım geliştirmeye odaklandıklarını söylüyor.

Ayrıca teslim edilecek ürün sayısındaki fazlalığın ve orta mesafeli teslimatlardaki bağlantı karmaşasının halen çözülmesi gereken konular olduğu vurgulanıyor. Intel’in Mobileye birimiyle kurulan ortaklık, şirketin iş uygulamalarını mükemmelleştirmek için ağırlıklarını bu alana vermelerini sağlayacak. Dolayısıyla her iki şirket de sürücüsüz teslimat teknolojisinde asıl ilgilendikleri noktaya ağırlık verebilecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>