Intel üçüncü çeyrek sonuçlarını yayınladı

0

Intel üçüncü çeyrek

Intel üçüncü çeyrek sonuçları ile analistlerin tahminlerinin ötesine geçti. Üçüncü çeyrekte Intel, nesnelerin interneti grubunda önemli bir kazanç sağladı.

Intel üçüncü çeyrek sonuçlarını paylaştı

Intel, üçüncü çeyrek mali sonuçlarını yayınladı. Kurumsal ve IoT işinin Covid-19 pandemisinin ekonomik etkilerinden kurtulmasıyla piyasa beklentilerini geride bıraktı.

Yonga üreticisi, Nesnelerin İnterneti Grubu’nda (IOTG) tüm zamanların rekor geliri elde etti. Veri Merkezi Grubu (DCG) ve Mobilete işletmelerinde üçüncü çeyrek gelirini rekor kırdı. Ancak, bilgisayar kategorisi, bileşen sıkıntısı nedeniyle düştü.

Intel’in hisse başına GAAP dışı kazancı, yıllık yüzde 5 artışla 19.2 milyar dolarlık GAAP geliri üzerinden 1.71 dolara ulaştı. Analistler, 18.24 milyar dolarlık gelir üzerinden 1.11 dolar kazanç bekliyorlardı. Böylelikle Intel, analistlerin beklentilerinin üzerine çıkmış oldu.

CEO Pat Gelsinger yaptığı açıklamada, “Üçüncü çeyrek, Intel’in benzersiz bir genişliğe ve ölçeğe sahip olduğu yarı iletkenlere yönelik küresel talebe daha da büyük bir ışık tuttu” dedi. Ayrıca Gelsinger, Intel’in yatırım yapmayı planladığı dört büyüme alanını ortaya koydu: ağ oluşturma, grafikler, otonom araçlar ve dökümhane.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>