Intel üretim için Costa Rica’yı seçti

0

Intel üretim

AMD ile rakabette bir hayli geri kalan Intel üretim planlarında değişikliğe gidiyor. Intel’in üretim için Costa Rica’yı tercih ettiği duyuruldu.

Intel üretim için kısmen Costa Rica’ya taşınıyor

7 nm işlemci sektöründe AMD’nin gerisinde kalan Intel, üretim için farklı stratejiler uygulamayı hedefliyor. Intel bunun için üretim bölgesinde de değişikliğe gitme kararı aldı.

Malezya ve Vietnam’da üretime başlayan Intel’in yeni durağının ise Costa Rica olacağı açıklandı. 14 nm işlemcilerde de geri planda kalan Intel, bu yeni hamlesiyle bilgisayar sektöründe AMD’nin çok gerisinde kalmak istemiyor.

Daha önce Costa Rica’daki faaliyetlerini durduran Intel’in, bu bölgeye yeniden geri dönmesi sektörda büyük bir sürpriz olarak karşılandı.

Malezya ve Vietnam’da toplamda 3 eski tesisinde yeniden üretim testlerine başlayan Intel, Costa Rica’daki tesisi ile bu test merkezi sayısını 4’e çıkarmış oldu. Bu tesisler üretim testlerini başarılı bir şekilde geçerse, Intel vakit kaybetmeden tesislerde üretime başlayacak. Intel’in yeniden faaliyete alacağı bu tesislerde, ikinci nesil Xeon Scalable işlemcilerin üretileceği belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>