Intel yapay zeka girişimi satın alacak

0

Intel yapay zeka alanındaki önemli girişimlerden Habana Labs’ı satın almak üzere. Intel, bu satın almayla işlemci sektöründe yeni bir adım atacak.

Intel yapay zeka şirketi satın alıyor

Son günlerde, beklediği geliri elde etmeyen birimlerinin satışını gerçekleştiren Intel, bununla birlikte yeni girişimler de satın almaya devam ediyor. Intel, İsrail merkezli yapay zeka girişimi HabanaLabs’ı satın almak için çalışmalara başladı.

Bu satın almayla Intel, makine öğrenimi ve veri odaklı işlemciler geliştiren HabanaLabs’ın teknolojilerini kendi bünyesine katacak. Böylelikle geleceğe dönük yenilikçi işlemcilerin geliştirilmesine yönelik yeni planlamalar yapabilecek.

Satın almanın yaklaşık 1-2 milyar dolarlık bir ücretle tamamlanacağı tahmin ediliyor. Henüz iki şirketten de resmi açıklama gelmese de satın almanın birkaç gün içinde tamamlanacağı tahmin ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>