Intel yapay zeka ile müzik videosu yarattı

0

Intel yapay zeka teknolojileri ile ses getirmeye devam ediyor. Yazılım devi şirket, son olarak geliştirdiği yapay zeka yazılımı ile bir filmin tanıtım klibinde rol aldı.

Intel yapay zeka ile video oluşturdu

Yapay zeka geliştikçe müzik videolarında kullanımı da artıyor. Intel, Çin pop yıldızı Chris Lee’nin “Rainy Day, But We Are Together” filminin tanıtım klibinin yapay zeka kullanılan ilk müzik videosu olduğunu açıkladı. Yapımcılar şarkıcının yüzünde çarpıcı özel efektler yarattılar. Yüzü 3D olarak anında yeniden oluşturmak ve yüz ifadeleri de dahil olmak üzere gerçek zamanlı olarak hareketlerini izlemek için bir makine öğrenme sistemi geliştirildi.

Yapay zeka ile çekim, Lee’nin yüzünün görece nazik, düzenli görüntüler içermesi ve yapımcıların kesinlikle mutlak gerçekçilik için çabalıyor olmamasını sağlıyor. Intel yapay zeka teknolojisi videolardaki özel efektlerin nasıl şekillendirileceği konusunda yardım ediyor. Görüntü yönetmenlerinin teknik sınırlamaları değil, sanatsal görüşlere odaklanmalarını sağlayan görünmez bir yardımcı oluyor.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=c5-iIheUlyI]

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>