Intel yapay zeka işlemcilerini tanıttı

0

Intel yapay zeka

Bulut tabanlı yapay zeka işlemcileri geliştireceğini duyuran Intel, bu işlemcilerin tanıtımını yaptı. Intel yapay zeka işlemcileriyle önemli avantajlar sağlayacak.

Intel yapay zeka işlemcilerini piyasaya sürüyor

Yapay zeka alanındaki gelişmelerde, donanımlara duyulan ihtiyaçlarda da önemli bir dönüşüm yaşanıyor. Özellikle bulut tabanlı yapay zeka işlemcilerine duyulan ihtiyaç, son yıllarda artış gösteriyor.

Intel, 2017yılında sektördeki bu açığı görerek bulut tabanlı yapay zeka işlemcileri geliştirmeye başlamıştı. NervanaNeural Network Processors olarak isimlendirilen bu serinin ilk iki işlemcisi tanıtıldı.

Tanıtılan modellerden NNP-T1000 isimli işlemci, özelikle yapay zekanın verileri algılaması ve analiz etmesini sağlayacak. NNP-I1000 işlemcisi ise analiz edilen bu verilerin uygulanması sürecine katkı sağlayacak. NNP serisi işlemcilerin 1TB/s bant genişliğine sahip olacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>