Intel yeni güvenlik teknolojilerini tanıttı!

0

Günümüzün siber güvenlik ortamı sürekli yeni tehditlerle değişiyor. Intel, uzun süredir silikon teknolojilerden, istemci cihazlara ve buluta kadar her alanda güvenliğe yönelik inovasyonu teşvik ediyor. Intel, geçen yıl sektör liderleriyle yaptığı ortaklıklarla geleceğin güvenlik temelli iş yüklerinin ortaya konmasına yardımcı olmuş ve IoT cihazları için Intel Secure Device Onboard’u da pazara sunmuştu.

Intel, bu sene ise bir adım daha atarak iki yeni teknolojiyi daha tanıtıyor, bunlar ekosistemin yeni tehditleri tespit etmesine yardımcı olacak bir dizi silikon seviyesinde özellik olan Intel Threat Detection Technology ve Intel işlemcilerdeki dahili güvenlik özelliklerini standart hale getiren bir çerçeve olan Intel Security Essentials. Ayrıca siber güvenlik becerilerinin geliştirilmesine yönelik olarak Intel, Purdue Üniversitesi ile akademik işbirliğinin kapsamını genişlettiğini de ilan etti.

Intel Threat Detection Technology hangi alanlarda kullanılacak?

Intel Threat Detection Technology, şirketlerin üst düzey siber tehditleri ve istismar noktalarını tespit etmelerine yardımcı olmak amacıyla silikon seviyesinde telemetri ve işlevselliklerden faydalanıyor. İlk yeni özellik Hızlandırılmış Bellek Tarama özelliği. Mevcut tarama teknolojileri sistem belleği tabanlı siber saldırıları tespit ederken işlemci performansında azalmaya neden olmakta. Hızlandırılmış Bellek Tarama ile tarama işlemi Intel’in entegre grafik işlemcisi tarafından yapılıyor, daha fazla tarama mümkün olurken performans ve güç tüketimi üzerindeki etki de azalıyor. Intel test sistemleri üzerinde yapılan ilk değerlendirmeler işlemci kullanımının yüzde 20‘den yüzde 2‘ye kadar düştüğünü göstermekte.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>