Intel’den Hindistan’a 178 milyon dolar yatırım

1

ABD’li şirketler Trump’ın çağrısı ile ülke dışına yapacakları yatırımları ABD içine çekerken, teknoloji devi Intel, Hindistan’daki mevcut Ar-Ge merkezini büyütmek için 178 milyon dolarlık fon ayırdığını duyurdu.

Intel yeni yatırımı ile ABD dışındaki en büyük Ar-Ge merkezi konumundaki Hindistan labratuvarlarını akıllı bina ve IoT teknolojileri ile donatacak.

Intel Hindistan’ın genel müdürü, şirketin 1999 yılından beri Hindistan’a toplam 4.5 milyar dolarlık yatırım yaptığını ve Hindistan’daki merkezin Intel’in teknolojisine çok büyük katkı sağladığını hatırlattı. Ayrıca, Tüm dünyada büyük bir devrim yaratan USB teknolojisini icat eden Intel mühendislerinden birinin Hindistan kökenli olduğunun altını çizmek gerekiyor. Intel daha önce bu konuda bir reklam filmi de hazırlamıştı:

Intel’in Hindistan’daki merkezi daha çok işlemci tasarımı geliştirmek üzerine çalışıyor. Ancak yeni yatırımla beraber Intel’in bu merkezde çevreci ve akıllı teknolojileri geliştirmek istediği vurgulanıyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>