Intel’in Metaverse planları! – 1 milyar kameranın verisi nasıl işleniyor?

0

Tıpkı ShiftDelete.Net’te olduğu gibi TechInside tarafında da farklı içeriklerle karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. İş dünyasının nabzını tuttuğumuz sitemizde çok özel bir video ile karşınızdayız. Sitemizin genel yayın Yönetmeni Kerem Özdemir, Intel’in IOT Satış Direktörü Ediz Altun ile röportaj gerçekleştirdi.

Nesnelerin ınterneti olarak bilinen IOT, her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyor. Gittikçe daha fazla nesne akıllanarak ve işlem kapasitesine sahip olması mümkün. Ancak Ediz Altun’un asıl dikkat çektiği olay ise bu akıllı cihazlarla elde edilen verilerin anlamlandırılması için kullanılan bilgi işleme çözümleri.

Intel’in 5G için sahip olduğu planlar hakkındaki sorumuz üzerine konuşan Altun, 5G’yi çok önemsediklerini ve bulut bilişim ile IOT alanında kritik olduğunu söyledi. Aynı zamanda düşük gecikme ve hız için 6G çalışmalarına başladıklarını açıkladı.

Son zamanların en popüler olaylarından Metaverse’ü de sorduğumuzda Intel’in bu alan için de çalışmaları olduğunu öğreniyoruz. Şirket, onlarca terabaytlık veriyi saniyeler içerisinde işleyebilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Eğer Metaverse bir gün gerçeğe dönüşürse bunun için hazır olmak istiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>