Intel’in yeni CEO’su Pat Gelsinger iddialı

0

Intel’in yeni CEO’su

Intel’in yeni CEO’su Pat Gelsinger şirketin gelecek hedefleri hakkında konuştu. Pat Gelsinger, Intel için bir hayli iddialı gelecek planı çiziyor.

Intel’in yeni CEO’su Pat Gelsinger göreve başlayacak

Pat Gelsinger, 15 Şubat’ta Bob Swan’den göreve devralmaya hazırlanıyor. Intel’in yeni CEO’su olarak göreve başlayacak olan Pat Gelsinger, şirketin gelecek planlarını da netleştiriyor.

Pat Gelsinger yaptığı açıklamada, Intel’in yaşam tarzı şirketlerine kıyasla çok daha iyi işlemciler üretmesi gerektiğine dikkat çekti. Üstü kapalı bir şekilde Apple’ı kasteden Pat Gelsinger, şirketin PC sektöründe yeni işlemcileriyle rakipleriyle olan farkı açacağını gösteriyor.

Apple’ın M1 çiplerini geliştirmesiyle çok büyük bir müşteri kaybeden Intel, AMD Ryzen 5000 işlemcinin performansı nedeniyle de sektörde tutunmakta bir hayli zorlanmaya başladı.

Yeni dönemde üretimde sorun yaşamamak için TSMC ve UMC ile görüşmelerine devam eden Intel, yeni CEO’su ile birlikte sektörde bir hayli iddialı olacak gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>