İnternet alışverişinde fiyat önemli

0

online shop

Fiyat ve karşılaştırma sitesi Bilio.com düzenli olarak yaptığı anket çalışmalarıyla çoğunluğun alışveriş eğilimlerini ortaya koymaya, e-ticaret dünyasına, yazılımcılara ve girişimcilere fikir verecek sonuçlar elde etmeye devam ediyor. Aralık ayı içerisinde Bilio.com’un web sitesi üzerinden yaptığı internet alışverişi anketinin sonuçları şöyle:

İnternetin tercih edilmesinin başlıca nedeni uygun fiyata erişim kolaylığı 

Ankette yeni yıl alışverişini internetten yapabileceklerini söyleyen kişilerin yüzde 51’i, bu tercihlerindeki en büyük etkenin, internette uygun fiyata daha kolay erişebilme imkanı olduğunu söylüyor. İnterneti tercih edenlerin yüzde 27’si ise, geniş ürün seçeneği nedeniyle alışverişi tercih ederken, yüzde 22’si internet alışverişinin daha hızlı olmasını sebep gösteriyor.

İnternet alışverişlerinde en çok teknoloji ürünleri alınıyor

Bilio.com’un anketindeki “Yeni yıl hediyeleri için en çok hangi ürünleri İnternetten alırsınız?” sorusunu yanıtlayanların yüzde 60’ı, internet üzerinden yaptıkları alışverişlerde teknoloji ürünü satın aldıklarını belirtiyor. Bunu yüzde 16’yla tekstil ürünleri ve yüzde 15’le aksesuarlar izliyor. İnternet üzerinden dekorasyon ürünleri satın aldıklarını belirtenlerin oranı ise yüzde 9.

İnternetten alışveriş yapanlar fiyat karşılaştırma olanağından faydalanıyor

“İnternetin sağladığı fiyat karşılaştırma imkanları hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu yanıtlayanların yüzde 83’ünün “Mutlaka detaylı araştırır en uygununu alırım” yanıtını verdiği, geri kalan yüzde 17’lik kesimin ise, “Karşılaştırmak aklıma gelmiyor” yanıtını verdiği görülüyor. Alışverişlerinde interneti tercih edenlerin ezici bir çoğunluğu önce fiyat karşılaştırması yaparak karar veriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>