Internet Archive sayfa bilgilendirmeleri yapacak

0

Internet Archive sayfa bilgilendirmeleri

Internet Archive sayfa bilgilendirmeleri yaparak, kullanıcılarıı gelişmelerden haberdar olmasını sağlayacak. Bu sayede teyit konusunda bilgi alınacak.

Internet Archive sayfa bilgilendirmeleri sunacak

Wayback Machine platformu, internet sayfalarının arşivlenmiş sürümlerine ulaşılmasını sağlıyor. Böylelikle kullanıcılar, web sitelerinin eski sürümlerini görüntüleyerek bilgi sahibi olabiliyor.

Ancak seçimler gibi büyük ölçekli ve etkisi yüksek olaylarda, yanlış bilgilendirmeler ve spekülasyonlar için web siteleri kullanılabiliyor. Internet Archive bu nedenle keskin bir karar alarak ilgili web sayfalarını kaldıracak. Ayrıca kullanıcılara bu web sayfalarının neden kaldırıldığı konusunda da bilgilendirme yapacak.

Internet Archive teyit almak için FactCheck.org, Check Your Fact, Lead Stories, Politifact, Washington Post Fact-Checker, AP News Fact Check, USA Today Fact Check, Graphika, Stanford Internet Observatory ve Our.news gibi dev platformlarla işbirliğine de gitti. Bu sayfalardan gelen bilgilendirmeler doğrultusunda Internet Archive, sayfaların kaldırılıp kaldırılmama konusunda daha net karar verebilecek. Ayrıca ilgili sayfada, bununla ilgili bir dipnot varsa sarı renkli yazı ile bilgilendirme de yapılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>