İnternet bağımlılarına elektroşok tedavisi

0

Çin’de, internet bağımlıları için korkunç bir tedavi yönteminin uygulandığı ortaya çıktı.

2014 yılında 6000 internet bağımlısını tedavi merkezlerine alan Çin’in, bağımlıların internete erişimini tamamen engellediği gibi bu kişileri topladığı tedavi merkezinde bağımlıları elektro şok tedavisi ile tedavi etmeye çalıştığı anlaşıldı. Bağımlılara askeri kamuflajların giydirildiği ve sürekli spor yaptırıldığı da vurgulanıyor. Diğer bir deyişle, oyun/internet bağımlısı genç çocuklara ağır işkence uygulanıyor. 

Tedavinin ağırlığından annesini öldürdü

Haberin ortaya çıkması ise Eylül ayında bir hastanın merkezde yaşadığı şiddet nedeniyle bozulan psikolojisi sonunda annesini öldürmesiyle yaşandı.

Çin’de şimdi bu merkezlerin kapatılması için yasa tasarısı hazırlanıyor. Bu merkezler, online video oyunlarından kopamayan çocukların rehabilite edildiği yerler olarak biliniyor ve çocuklar ebeveynlerinin şikayeti üzerine merkezlere alınıyor. Tasarıya göre merkezler varlığını koruyacak ancak çocuklara fiziksel şiddetle cezalandırma ve elektroşok tedavisi uygulanmayacak. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>