İnternet balonu Loon rekor kırdı

0

İnternet balonu Loon

İnternet balonu Loon 312 gün stratosferde kalarak rekor kırdı. Loon, gelecekte internetin çok daha inovatif bir şekilde sağlanacağını gösteriyor.

İnternet balonu Loon 312 günlük rekor kırdı

Facebook ve Google gibi dev teknoloji şirketleri, internet balonları ile gelecekte ulaşılması zor bölgelere internet erişimi sağlamayı hedefliyor. Şu an için testleri devam ederken, Loon’a ait internet balonu rekor kırdı.

Alphabet çatısı altında bulunan ve Google’dan bağımsız bir şekilde faaliyetlerine devam eden Loon şirketi, internet balonu ile çalışmalarına devam ediyor. Loon, yaklaşık 80 km’lik bir alanda internet hizmeti sağlayacak internet balonu üzerine çalışıyor. 4G destekli bu balon, 312 gün boyunca havada kalarak rekor kırmayı başardı. Daha önceki denemelerde ise Loon, 223 gün havada kalabilmişti. İlk olarak Mayıs 2019’da havalanan ve Porto Riko’dan yola çıkan internet balonu sırasıyla Atlas, Hint okyanuslarını geçip, Güney Pasifik’e uçtu.

Loon, bu uçuş rekoruyla internet erişiminin zor olduğu bölgelerde önemli bir hizmet sağlayabileceğini göstermiş oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>