İnternet kafeler madencilik yapıyor

0

İnternet kafeler madencilik

Pandemi nedeniyle kapalı olan internet kafeler, gelir sağlamak için yeni yollar deniyor. İnternet kafeler madencilik yaparak masraflarını karşılamaya çalışıyor.

İnternet kafeler madencilik ekipmanlarına yöneliyor

Toplu ortamların tamamen yasaklanmasıyla, internet kafeler pandemiden en çok etkilenen şirketler arasında yer aldı. Müşteri gelmemesiyle gelirleri sıfırlanan bu işletmeler, yeni gelir yolları arıyor.

Özellikle de yüksek sistem gereksinimine sahip oyunlar için kullanılan internet kafelerdeki bilgisayalar, performanslarıyla madenciliğe uygun yapıdalar. İnternet kafeleri pandemi nedeniyle neredeyse tüm dünyada kapatılırken, işletme sahipleri bu donanımları kullanmanın yollarını arıyor. Bazı internet kafe sahipleri, işletmelerini kripto para madenciliği yapmak üzere kullanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Vietnam’da Star Computer isimli bir internet kafe, örnek olarak işletmeyi madencilik merkezine dönüştürmüştü. RTX 3080  ekran kartlarını da stoklayan işletme sahibi, diğer internet kafe sahiplerinin de bu alanda çalışmalarını ve dönüşüme katkı sağlamalarını istiyor. Ayrıca işletme sahipleri de kapalı geçirdikleri bu dönemi, gelir elde ederek atlatabilecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>