İnternet kullanıcısı sayısı açıklandı

0

internet kullanıcısı sayısı

HootSuite tarafından paylaşılan verilerle, dünyada internet kullanıcısı sayısı açıklandı. Rapora göre internet kullanıcı sayısında 316 milyon artış oldu.

Dünyada internet kullanıcısı sayısı hızla artıyor

Nasıl elektriksiz bir hayat düşünemiyorsak, internetsiz bir hayat da düşünülemez hale geldi. Bu nedenle, tüm dünyada refah artışı için internet kullanan kişi sayısında artış yaşanıyor.

HootSuite’in verilerine göre, internet kullanıcısı sayısında yıllık bazda 316 milyonluk artış yaşandı. Böylelikle internet erişimi olan kişi sayısı 4.66 milyara ulaştı. bu durum, sosyal medya hesabı olan kişi sayısına da olumlu yansıdı. 12 aylık süreçte dünya genelindeki sosyal medya kullanıcı sayısı 4.2 milyar oldu. Böylelikle sosyal medya kullanıcılarının sayısı, toplam dünya nüfusunun %53’ü oldu.

İnternet kullanım alışkanlığına baktığımızda ise bir kullanıcının sosyal medyada geçirdiği ortalama sürenin 2 saat 25 dakika olduğunu görüyoruz. Filipinler, 4 saat 15 dakika günlük sosyal medya kullanımıyla bu alanda zirvede bulunuyor. Japonya ise 51 dakika ile en az zaman harcayan ülke konumunda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>