İnternet tarayıcılarında güvenlik açığı tespit edildi!

0

İnternet tarayıcılarında güvenlik

İnternet tarayıcıların tespit edilen güvenlik açığı, kullanıcıların cihazlarına erişim sağlanmasını mümkün kılıyor. Bu açık Safari, Chrome ve Samsung tarayıcılarında tespit edildi.

İnternet tarayıcılarında güvenlik problemi

Her gün defalarca kullandığımız, günümüzün büyük bir kısmını geçirdiğimiz internet tarayıcılarında dönem dönem güvenlik açıkları meydana gelebiliyor. Safari, Chrome ve Samsung tarayıcılarında yeni bir güvenlik açığı tespit edildi.

Google’ın Project Zero ekibi tarafından yapılan araştırmada, 11 tane sıfır gün açığı tespit edildi. Bu açıklardan 4 tanesi Android ve Windows’taki Chrome ve Samsung tarayıcılarını, 7 tanesi ise Safari tarayıcısını etkiliyor.

İlgili güvenlik açığının, hack saldırıları ile kullanıcıların cihazlarını erişime açık hale getirebileceği belirtildi. Şubat 2020’den bu yana devam eden açıkla ilgili hiçbir platformdan resmi açıklama gelmedi. Ancak iOS tarafında Mart ayında yayınlanan güvenlik güncellemesiyle bu soruna karşı önlem alınmaya çalışıldı. Android ve Windows kullanıcıları için riskli durum maalesef halen devam ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>