İnventram geleceğe yön verecek yenilikleri hayata taşıyor

1

Yenilikçi ve erken aşamadaki teknolojik buluşları en doğru iş modelleri ile ticarileştiren İnventram, Türkiye’nin tek ‘yüksek teknoloji taciri’ olma iddiasıyla mucitlerden yeni icat çıkarmalarını bekliyor. Mucitlere ve girişimcilere, pazar yaratma potansiyeli olan buluşlarını tüm dünyaya duyurmak için büyük bir fırsat sunan İnventram, yepyeni buluşları, doğru yatırımcılarla bir araya getirerek, teknoloji dünyasına benzersiz yenilikleri kazandırmayı amaçlıyor. İnovatif fikir ve fikri mülkiyet hakları yatırımlarının, Koç Holding  ve Koç Üniversitesi ortaklığı ile yönetildiği İnventram, teknolojiyi kullanan girişimleri ve insan kaynağını tespit edip, doğru iş modeliyle iş dünyasına taşıyor. İnventram, bu sayede mucit için umut olurken, yatırımcıya da benzersiz bir güven sağlıyor.

Teknoloji taciriyiz

Türkiye’de girişim yatırımcılığı yapan pek çok şirket olduğunu belirten İnventram Genel Müdürü Cem Soysal, yüksek teknolojiye yatırım yaparak sektörde farklılaştıklarını söyledi. Mucit ve girişimci için umut, yatırımcı için güven dolu bir ortam hazırladıklarını ifade eden Cem Soysal, “İnventram hem Koç Topluluğu’nun hem de ülkenin sağlıklı, sürekli ve sürdürülebilir büyümesine yapılmış önemli bir yatırımdır. Biz de diğerlerinden farklı ve oyunun kurallarını değiştirebileceğine inandığımız ileri teknoloji ve mühendislik projelerine ciddi anlamda yatırım yapan ilk erken aşama teknoloji yatırım şirketi olduğumuz için, kendimizi teknoloji taciri olarak adlandırıyoruz. Türkiye’de buluşçuların, teknoloji geliştirenlerin, projesi, ürünü, servisi olan insanların ilk başvuracağı destek noktası olma vizyonu ile hareket ediyoruz. Girişimcilerin olduğu kadar yatırımcıların da ne istediğini biliyor ve ona göre risklerden arındırılmış yenilikleri kendilerine sunuyoruz” dedi.

3 binden fazla proje geldi

2010 yılından bu yana,  biyoteknoloji, sağlık, otomotiv, bilgi ve iletişim teknolojileri, savunma sanayi teknolojileri, malzeme bilimleri,  elektronik ürünler ve uzay sistemleri alanlarında yatırım yaptıklarını hatırlatan Cem Soysal, enerji, çevre teknolojileri, internet ve mobil tabanlı hizmet, gıda teknolojileri alanlarının da destek verdikleri sektörler arasında yer aldığını söyledi. Cem Soysal, bugüne kadar 3 binden fazla şirket ve projenin kendilerine ulaştığını belirterek, “Bunlardan 50 tanesine yatırım yaptık. Bu da dünyadaki yatırım fonlarıyla çok paralel olan yüzde 1,5’un üzerindedir. Bunların içerisinde 35 tane patent yatırımı, 3 şirket yatırımı ve 12 adet de teknoloji ticarileştirme iş ortaklığı bulunuyor” diye konuştu.

Yorumlar

  1. Avatar

    Başvuruya göre destek sayısı çok komik bir sayıda kalmış. Bana göre bir icat öylesine etkilidir ki, hiçbir desteğe ihtiyaç duymaz. Destek alan muhtaç olandır. Muhtaçsa, pek çok argümanı birarada isteyen.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>