iOS 10’da akıllı ev uygulamaları yer alacak

0

Apple’ın desteklediği akıllı ev cihazları HomeKit platformunu kullanıyor bu platformda çok sayıda cihaz yer alıyor. Ancak her cihaz için ayrı ayrı üçüncü parti uygulamaları kurmak iOS cihazlarının kimyasını bozabiliyor.

Kullanıcılar için her cihaz için ayrı ayrı üçüncü parti kontrol uygulamaları kurmak ve bunlar arasında geçiş yapmak ayrı bir eziyet oluştururken, uygulamaların cihazların depolama alanını, hafızasını ve şarjını tüketmesi de ayrı bir sorun oluşturuyor.

Apple şimdi bu problemi ortadan kaldırmak için HomeKit destekli tüm cihazları kontrol edebilecek “native” uygulmaları iOS 10 içine entegre edecek. Apple yetkilileri yeni uygulamanın nasıl çalışacağı ve hangi özelliklere sahip olacağı konusunda bilgi vermiyor ancak HomeKit uygulamasının tüm cihazlar için bir HUB oluşturacağının altını çiziyorlar. Böylece kullanıcılar odadaki ışığın gücünü arttırıp azaltmak için ayrı uygulama açmak, televizyon kanalları arasında dolaşmak için ayrı uygulama açmak, güvenlik cihazlarını devreye sokmak, kameraları kontrol etmek için ayrı uygulama açmak zorunda kalmayacaklar.

Üstelik bu yeni girişim ile iOS cihazları, detaylarla ve kurulum sorunlarıyla uğraşmadan hızlıca akıllı ev cihazları kurmak ve kullanmaya başlamak isteyen kullanıcıların iOS cihazlarını ve telefonlarını tercih etmelerini kolaylaştıracak. Girişimin, satışları düşen iPhone’lar için kayda değer bir destek olabileceği aşikar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>