Techinside Google News
Techinside Google News

iOS için Firefox Çıktı

Başarılı internet tarayıcısı Mozilla Firefox, iOS kullanıcılarının beğenisine sunuldu.
- Advertisement -

firefox-iosiOS cihazlarında Firefox tarayıcı kullanmak isteyenler yıllardır bu amaçlarına ulaşmak için bekliyordu. Mozilla Vakfı yaptığı duyuruyla, Firefox’un iOS uygulamasını yayına soktuğunu açıkladı.

Firefox özellikle dijital alanda faaliyet gösteren profesyonellerin yoğun olarak ilgi gösterdiği Firefox tarayıcının iOS ortamında bulunmaması, büyük tepki alıyordu.

Kullanıcılar internet tarayıcılarında güvenlik ve hız her zaman ön planda tutuyor. Bu yüzden Internet Explorer son yıllarda tahtını Google Chrome’a kaptırmıştı. Google Chrome her ne kadar hızlı olsa da RAM tüketimi konusunda kullanıcılarına büyük sıkıntılar yaşatabiliyor.

Chrome’un en iyi alternatiflerinden biri olarak gösterilen Mozilla Firefox, masaüstü ve Android platformlarında yer alıyordu. Mozilla bugün itibariyle beğenilen tarayıcısı Firefox’u iOS platformuna da taşıdı.

iOS için Mozilla Firefox yaklaşık 2 aydır Beta sürecindeydi. Bugün Firefox, iOS için çıkışını gerçekleştirdi. Oldukça sade bir arayüze sahip olan Firefox, hız konusunda kullanıcıları memnun ediyor.

Kaynak: Shiftdelete.net

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir