IoT dijital sağlık hizmetlerinde hızlı büyüme sağlıyor

0

IoT dijital sağlık hizmetleri

NHS, pandemi nedeniyle büyük bir seçmeli prosedür birikiminden muzdarip. Bu, NHS bakımının kalitesinden memnun olan bireylerin payının yaklaşık  yüzde 71’e düştüğü ve bugün sağlık hizmetinin işleyişinden sadece yüzde 53’ünün  memnun olduğu anlamına geliyor.

Hükümet sağlık hizmetlerimize daha fazla yatırım yapmaya odaklanıyor ve özellikle sağlık teknolojisine öncelik veriliyor. The Spending Review 2021, sağlık harcamalarında önemli bir artış olduğunu duyurdu ve 2024/25’te günlük harcamaların 2021/22’ye göre reel olarak yüzde 13 daha yüksek olması bekleniyor. Aslında, 2024/25 itibariyle, sağlık için yapılan günlük harcamalar, 2009/10’daki yüzde 29’dan, kamu hizmetlerine yapılan toplam günlük harcamaların yüzde 39’u olacaktır.

IoT, sağlık çalışanlarının daha proaktif olmalarını sağlıyor

Teknoloji açısından bakıldığında, IoT daha iyi sağlık çözümleri ve hizmetleri sağlıyor. Günümüzde IoT, sağlık uzmanlarının daha dikkatli olmasını ve hastalarla proaktif bir şekilde bağlantı kurmasını sağlıyor. Giyilebilir IoT cihazlarından toplanan veriler, doktorların hastalar için en iyi tedavi sürecini belirlemesine ve daha iyi sonuçlar elde etmesine yardımcı olabilir. Hastanelerde, sensörlerle etiketlenen IoT cihazları, tekerlekli sandalyeler, defibrilatörler, nebulizatörler, oksijen pompaları ve diğer izleme ekipmanları gibi tıbbi ekipmanların gerçek zamanlı konumunu izlemek için kullanılır.

Pandemi sırasında hastane ziyaretlerinin sınırlı olması, uzaktan hasta izleme (RPM) ve telebakım hizmetlerinin artması ve izleme veya destek için yüz yüze randevulara geri dönmek yerine RPM ve telebakım kullanımının bu yörüngede devam etmesi bekleniyor. Çoğu sağlık hizmeti sağlayıcısının amacı, çoğumuzun fark ettiğinden daha fazla olan, ihtiyacı olan her evde sağlık hizmetine sahip olmaktır. Örneğin, dünya çapında her üç kişiden biri, ciddi hastalıkları önlemek için doğru günlük izleme gerektiren bir durum olan hipertansiyondan muzdariptir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>