IoT gelişimi kilit sektörlerde fırsatlar yaratıyor

0

IoT gelişimi

Farnell’in dördüncü yıllık Küresel IoT Anketi 2022, artan yapay zeka teknolojisi dağıtımıyla birlikte IoT’nin sürekli büyümesini ve kilit trendler olarak ortaya çıkan IoT çözümlerini sunarken iş ortaklarına duyulan ihtiyacı doğruluyor.

Bir Avnet şirketi ve elektronik bileşenler, ürünler ve çözümlerin küresel distribütörü olan Farnell, geniş bir sektör yelpazesinde Nesnelerin İnterneti’nin (IoT) güçlü büyümesini ortaya koyan dördüncü yıllık Küresel IoT Anketinin sonuçlarını açıkladı. Küresel IoT Anketi, IoT’de çalışan mühendisler ve sistem entegratörleri için fırsatlar ve zorluklar dahil olmak üzere kritik pazarları hakkında yeni bilgilere sahip.

Bu yıl, IoT sistemlerinde yapay zekayı kullanmaya yönelik tutumda çarpıcı bir değişiklik oldu. Mühendisler, ürünleri iyileştirmek ve sistemlerinin yatırım getirisini artırmak için kullanmanın yollarını buldukça, daha bilgili ve yapay zekayı dağıtmaya daha istekli. Araştırma ayrıca, yeni IoT çözümlerinin sunulmasını hızlandırmak için ortaklıklar kurmaya yönelik artan bir eğilimin yanı sıra Endüstri 4.0’ın sürekli gelişimini ve tasarım sürecinin başlarında en uygun bağlantı platformunu seçmenin önemini gösterdi. Anket sonuçları, IoT dağıtımının güçlü bir şekilde büyümeye devam ederken, tek bir “tanımlayıcı” IoT uygulamasının olmadığını doğruladı. Birden fazla sektör, IoT’yi istatistiksel olarak benzer oranlarda kendi yöntemleriyle benimsiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>