IoT mobil siber saldırıları yüzde 22 arttı

0

IoT mobil siber saldırıları

Verizon’un en son Mobil Güvenlik Endeksi (MSI), kesinti süresine yol açan IoT/mobil siber saldırılarda devam eden büyümeyi vurguluyor.

Araştırmaya göre, geçen yıl bir mobil/IoT cihazını içeren ve veri veya sistemin kapalı kalmasına neden olan siber saldırılar, bir önceki yıla göre yüzde 22 arttı. Ankete katılan işletmelerin yüzde 23’ü bir uzlaşmaya vardı. Bunların yüzde 74’ü etkinin “büyük” olduğunu ve üçte birinden fazlası (yüzde 34) kalıcı yankıları olduğunu söyledi.

Verizon Business CEO’su Sampath Sowmyanarayan: “Sektör, büyüklük veya haritadaki konumu ne olursa olsun, işletmeler için kesinti süresi para kaybıdır. Tehlikeye atılan veriler güven kaybıdır ve bu anlar aşılmaz olmasa da geri dönüşü zordur. Şirketler, özellikle iş tesis dışı cihazlar söz konusu olduğunda, güvenlik mimarilerine zaman ve bütçe ayırmaları gerekiyor: Aksi takdirde, kendilerini siber tehdit aktörlerine karşı savunmasız bırakıyorlar” dedi.

Çok sayıda işletme, güvenliklerini artırmak için bütçe ayırdı. Ankete katılan şirketlerin yüzde 85’i mobil güvenliğe ayrılmış bir bütçeye sahip olduğunu bildiriyor.

Beş kuruluştan dördü (yüzde 81) mobil cihaz güvenliğine yapılan harcamaların geçen yıl arttığını söyledi. Yüzde 76’sı önümüzdeki yıl daha da artacağına inanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>