IoT nakliye ve lojistiği yeniden şekillendiriyor

IoT nakliye
IoT nakliye

Ericsson tedarik zinciri kesintilerini azaltmada kritik bir öneme sahip olan lojistik sektörü için yeni bir rapor yayınladı. Rapor, IoT çözümlerinin faydalarını belirlemek için ZF’nin Filo Yönetim Çözümlerini kullanan iki kullanım örneğini içeriyordu. Örnek uygulama olarak orta ölçekli bir Avrupa kamyon şirketi kullanılmıştır. Grupların hesaplamalarına göre, bu büyüklükteki kamyon şirketinde IoT çözümlerinin kullanılması, potansiyel maliyet tasarrufunda yüzde 6’dan fazla görebilir. Bu rakamın üçte biri sürücü yardımından gelirken, diğer üçte ikisi kamyon ve treyler izlemesinden oluşuyor.

Ericsson IoT Genel Müdürü Kyle Okamoto: “Hücresel IoT bağlantısı tarafından sağlanan filo telematiğinin uygulanması, işletmelerin IoT işlerini daha önce mümkün olmayan yollarla, satın alma işleminden elden çıkarmaya kadar dağıtmalarına, yönetmelerine ve ölçeklendirmelerine olanak tanıyo. Bu endüstriler, işleri IoT bağlantısı aracılığıyla dönüştüğü ve önemli ölçüde tasarruf ettiği için anında bir etki görecek” diyor.

Şu anda nakliye ve lojistik sektörü, çevresel kaygılar, müşteri beklentileri ve rekabet ortamından kaynaklanan artan bir baskı görüyor ve rapor, işletmelerin Amazon’un lojistik yeteneklerini eşleştirmek için yarıştığı “Amazon Etkisi” olarak adlandırdığı şeyin altını da çiziyor. Sonuç olarak, endüstri üyeleri verimliliği artırmak ve operasyonları kolaylaştırmak için IoT çözümlerine yöneliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz