IoT saldırı simülasyon platformu piyasaya çıktı

0

IoT saldırı simülasyon

IoT siber güvenlik girişimi Sternum, gerçek dünyadaki ilk saldırı simülasyonu ve değerlendirme platformunu yayınladı.

Geçen yıl Fortune Business Insights tarafından hazırlanan bir rapor, işletmelerin yüzde 67’sinin bir IoT güvenlik olayı yaşadığını tespit etti. Ayrıca, güvenlik uzmanlarının yüzde 84’ü, IoT cihazlarının bilgisayarlardan daha savunmasız olduğuna inanıyor. İşletmelerin yüzde 69’unun ağlarında bilgisayarlardan daha fazla IoT cihazı olduğu düşünüldüğünde, endişe verici bir istatistik olarak karşımıza çıkıyor.

Sternum, platformunu oluştururken son birkaç yıldaki en kritik 20 saldırıyı belirledi. Platform, IoT cihaz üreticilerinin mevcut tehditlere karşı korumalarını değerlendirmelerine ve bunları yeterince güvence altına almamanın olası sonuçlarını anlamalarına yardımcı olur.

Kurumsal bir perspektiften bakıldığında, platform aynı zamanda bu saldırıları simüle ederek ve ürün yazılımı zayıflıklarını, istismar yöntemlerini ve koruma seçeneklerini göstererek işletmelerin ağlarını ve çalışanlarını korumak için en iyi kararları almalarına yardımcı olur.

Grand View Research’e göre, küresel IoT güvenlik pazarının 2025 yılına kadar 9.88 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>