IoT şehir scooterlarını otomatikleştiriyor

0

IoT şehir scooter

Scooter güvenliğini artırmak için IoT üzerine çalışan Los Angeles merkezli bir girişim olan Drover AI; Beam, Spin ve Voi gibi e-mobilite şirketleri tarafından dağıtılan IoT odaklı modülü için en son finansman turunu 5.4 milyon dolar ile kapattı.

Kamusal mikromobilite seçenekleri, dolaşmanın giderek daha popüler yolları haline gelirken, tipik GPS sistemleri, scooterların güvenli navigasyon ve park etmelerini sağlamak için yeterince hassas coğrafi sınıra sahip değil. Sonuç olarak, mobilite operatörleri, şehir düzenlemelerine uymak ve ürünlerinin izin almasını sağlamak için, özellikle yayalarla çarpışan e-scooter sürücüleriyle ilgili endişelere yanıt vermek için otomobillerde bulunan sürücü yardım sistemlerine (ADAS) benzer teknolojiye giderek daha fazla yöneliyor.

Drover AI, bir sürücünün çevresini izlemek ve analiz etmek için bir kamera ve bilgi işlem sistemi kullanarak bu teknolojinin böyle bir örneğini sunar ve rotaları güvenli tutmaya ve park etmeyi ve kaldırımlarda sürüşü önlemeye yardımcı olmak için sürücüye ve scooter’a buna göre kontroller verir.

PathPilot sistemi, çok hızlı sürüyorlarsa sürücüye bir uyarı sesi verecek ve hatta kaldırımda sürdükleri tespit edilirse yolculuklarını durdurabilecek kadar yavaşlatabilir. PathPilot aracılığıyla, Drover AI ayrıca trafik kalıpları ve sürücü davranışı hakkında büyük miktarda veri topladı. Veriler arasında bisiklet yollarının nereye koyulacağı gibi kentsel altyapı kararlarını bilgilendirmede potansiyel kullanım örneklerine sahip veriler bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>